Stal nierdzewna 316L 1.4404

Stal 1.4404 to kwasoodporna stal nierdzewna, która zgodnie ze swoją nazwą jest odporna na działanie kwasów o mniejszej mocy (od kwasu siarkowego). Produkty wyróżniają się czystym składem i są doceniane przez wiele przedsiębiorstw, działających w szczególnie wymagających branżach. Stal 1.4404 jest produkowana na różne sposoby, dlatego może występować w postaci arkuszy blach oraz taśm.
Zamów stal nierdzewną 316L 1.4404
Zamów teraz
Co prawda stal 1.4404 jest odporna na korozję bardziej niż inne stale nierdzewne, jednak nie sprawdzi się w przypadku kontaktu z wodą morską. Nadal jednak cieszy się ogromną popularnością w branży samochodowej, przemyśle budowlanym czy naftowym. Ze względu na swoją wytrzymałość korzysta się z niej podczas produkcji maszyn, ale również produktów dekoracyjnych (wyróżnia ją wysoka polerowalność) czy wyposażenia kuchni. Jej właściwości pozwalają także na użycie w przemyśle medycznym, farmaceutycznym czy spożywczym, a więc szczególnie wymagających i wpływających na zdrowie. Dzięki polerowaniu jeszcze bardziej zwiększa się odporność na korozję.
Mimo średniej skrawalności stal 1.4404 cechuje się bardzo dobrą kowalnością. W przypadku kucia wymagane jest podgrzanie do około 1150 st. Celsjusza, a później medium ochładza się za pomocą powietrza lub wody. Stal 1.4404 łatwo się spawa zarówno z dodatkami spawalniczymi, jak i bez nich.
Każde zamówienie należy dopasować do indywidualnych potrzeb. Wybierz firmę o zbudowanej renomie, która świadczy szereg usług w przemyśle metalurgicznym i otrzymaj produkt po skrawaniu, cięciu czy gięciu. Sprawdź ofertę Hempel Metals Polska na https://www.hempel-metals.pl/pl/