Stal nierdzewna 420 / 1.4034

420 to gatunek stali nierdzewnej, który doskonale nadaje się do hartowania. Z tego powodu jest używany w wielu nieraz bardzo wymagających branżach. Fakt ten wiąże się z podwyższoną zawartością węgla w jej składzie. Stal 1.4034 posiada optymalną odporność na korozję i parametr ten można jeszcze poprawić na przykład poprzez hartowanie oraz polerowanie. Dostępne w naszej ofercie produkty podlegają ścisłej kontroli jakości, dlatego nasi klienci mogą liczyć na bezpieczny zakup. Zapewniamy nie tylko towar, ale również logistykę.
Zamów stal nierdzewną 420 / 1.4034
Zamów teraz
Stal 420 jest stosowana w różnych branżach. Ze względu na możliwość hartowania oraz polerowania bywa często wykorzystywana w ramach produkcji narzędzi tnących, takich jak np. instrumenty chirurgiczne. 1.4034 sprawdza się też w przemyśle farmaceutycznym, spożywczym, samochodowym czy lotniczym (konkretnie przy wykonywaniu łożysk). Możemy dostarczyć stal w różnych formach (w postaci prętów czy blach), dlatego jej zastosowanie jest naprawdę szerokie.
Jak wspomnieliśmy wcześniej, stal 420 jest bardzo dobrym rozwiązaniem w przypadku hartowania. Zwykle odbywa się ono w temperaturze około 1000 stopni Celsjusza, a schładzanie wykonywane jest za pomocą powietrza lub oleju. W kontekście kucia natomiast zaleca się powolne rozgrzewanie. Polerowalność tego materiału sprawia, że można go jeszcze lepiej zabezpieczyć przed korozją. Warto wspomnieć, że jest to stal ferromagnetyczna.Przypominamy jednak, że 1.4034 nie będzie najlepszym wyborem do spawania.
Nasza firma wyróżnia się wieloletnim doświadczeniem. Jesteśmy częścią międzynarodowej marki Hempel, która zajmuje się dystrybucją stali na całymświecie. Z tego powodu, zamawiając u nas, możesz mieć pewność, że otrzymasz sprawdzony produkt wysokiej jakości. Jeśli masz więcej pytań lub dodatkowe potrzeby, zapraszamy do konsultacji z naszymi ekspertami. Zrobimy, co w naszej mocy, żeby Ci pomóc. Sprawdź ofertę Hempel Metals Polska na https://www.hempel-metals.pl/pl