Stal nierdzewna 305 / 1.4303

Stal 305 to austeniczna stal nierdzewna, która wyróżnia się bardzo dobrymi właściwościami i jest wykorzystywana w wielu branżach. Posiada obniżoną zawartość węgla, ale nadal ma większą liczbę dodatków stopowych, szczególnie w porównaniu z innymi gatunkami (np. 1.4306). Oferowany przez naszą firmę stop jest produktem czystym o jasno określonym składzie, dlatego można go używać w szczególnie wymagających warunkach. Sprawdza się dobrze w przypadku tworzenia konstrukcji czy elementów spawanych.
Zamów stal nierdzewną 305 / 1.4303
Zamów teraz
Stal 305 posiada wiele zastosowań w różnych gałęziach przemysłu. Szczególnie często sięga po niego branża chemiczna, ale też przedsiębiorstwa zajmujące się budową maszyn. Do tego stal 1.4303 może być wykorzystywana w ramach konstruowania sprzętu elektronicznego, przemysłu spożywczego czy motoryzacyjnego, a także w sektorze energetycznym.
Stal tego rodzaju wyróżnia się łatwością spawania. Nie zaleca się przekraczania temperatury międzyściegowej 150 st. Celsjusza. W przypadku obróbki cieplnej należy rozgrzać stal do około 1100 st. Celsjusza z minimalnym czasem przetrzymania (1 godzina na 25 mm grubości). Później można ją hartować w wodzie. Obróbka mechaniczna z uwagi na stosunkowo niską zawartość węgla jest ograniczona. W kontekście kucia natomiast produkt należy podgrzać do około 1200 st. Celsjusza.
W naszej ofercie znajdują się wyłącznie stopy wysokiej jakości, które sprzedajemy na całym świecie. Nie bez powodu zaufało nam już tak wielu klientów. Do tego proponujemy usługi związane z obróbką stali, ponieważ zależy nam na kompleksowej obsłudze i przede wszystkim Twoim zadowoleniu. Posiadamy wieloletnie doświadczenie i zatrudniamy wykwalifikowanych pracowników, dlatego jeśli coś jest dla Ciebie niejasne, to serdecznie zapraszamy do konsultacji z naszymi ekspertami. Sprawdź ofertę Hempel Metals Polska na https://www.hempel-metals.pl/pl/