Stal nierdzewna 304 / 1.4301

1.4301 to austenityczna stal chromowo-niklowa, która ze względu na swoje właściwości cieszy się ogromnym uznaniem w wielu branżach. Dostępne w naszym asortymencie stopy mogą zostać dopasowane do wymagań klienta, na przykład pod względem rozmiaru. To Twoje zadowolenie jest dla nas najważniejsze, dlatego serdecznie zachęcamy do skorzystania z oferty.
Zamów stal nierdzewną 304 / 1.4301
Zamów teraz
Stal 304 jest wykorzystywana przede wszystkim w przemyśle samochodowym do tworzenia różnego rodzaju komponentów. Do tego wykorzystuje się ją szeroko w przemyśle budowlanym, spożywczym. Jest ciekawym wyborem w ramach tworzenia różnych elementów architektury. Z tego powodu można stal 1.4301 stosować w przypadku wykonywania produktów czy elementów dekoracyjnych. Ten gatunek jest z powodzeniem stosowany także w ramach produkcji wyposażenia kuchni, sprzętów elektronicznych, ale również w przemyśle petrochemicznym i naftowym.
Stal 304 posiada bardzo dobre właściwości. Wyróżnia ją dobra kowalność, odporność na korozję, skrawalność i uszkodzenia mechaniczne, ale przede wszystkim doskonała spawalność. Dzięki temu stal 1.4301 jest świetnym wyborem, jeśli będzie wymagać sporej obróbki. Kucie powinno się odbywać w okolicach 1000 st. Celsjusza. Później należy ją schłodzić wodą lub powietrzem. W przypadku spawania temperatura międzyściegowa nie powinna przekraczać 200 st. Celsjusza. Należy jednak pamiętać, że może to wpłynąć na właściwości antykorozyjne. Co ciekawe, stal 304 umacnia się podczas obróbki skrawaniem.
Nasza oferta jest skierowana do wszystkich osób, które potrzebują wysokiej jakości produktów sprawdzających się w trudnych warunkach. To nie wszystko, ponieważ jednocześnie możemy zaproponować skorzystanie z naszych usług dotyczących obrabiania metalu. Chodzi na przykład o obróbkę skrawaniem, cięcie, gięcie i nie tylko. Serdecznie zapraszamy do współpracy z naszą firmą. Sprawdź ofertę Hempel Metals Polska na https://www.hempel-metals.pl/pl/