Stal nierdzewna 1.4057

1.4057 to martenzytyczna stal nierdzewna wyróżniająca się dodatkiem w postaci niklu. Ma szerokie zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu. Klasyfikuje się ją jako AISI 431. Warto mieć na uwadze, że ze względu na niższą zawartość chromu stal tego typu nie jest odporna na korozję międzykrystaliczną. Mimo to łatwo poddaje się różnego rodzaju obróbce, dlatego pozostaje gatunkiem dosyć wszechstronnym.
Zamów stal nierdzewną 1.4057
Zamów teraz
Z uwagi na swoje właściwości stal 1.4057 jest powszechnie stosowana do budowy maszyn, ale również dowyrabiania profesjonalnych narzędzi chirurgicznych. Sprawdza się też w przemyśle naftowym i motoryzacyjnym. Nierzadko używa się jej w lotnictwie oraz wykorzystuje w elektrowniach. Zastosowań jest sporo – zwłaszcza, że 1.4057 może posiadać różne twardości.
Stal 1.4057 wyróżnia się bardzo dobrymi właściwościami. Jest odpowiednim materiałem do spawania, jednak warto pamiętać, by podczas obróbki nie schodzić poniżej temperatury 200 st. Celsjusza i nie stosować gazów zawierających azot i wodór. Stal ta jest też podatna na skrawanie i cięcie – w czasie tych prac nie zatracają się jej właściwości (co ma miejsce np. podczas wypalania). Może być również polerowana. 1.4057 podlega hartowaniu w oleju lub powietrzu (w temperaturze ok. 1000 st.). Zaleca się stosowanie tej stali w zakresie temperatur od -40 do 400 st. Celsjusza.
Dostępne w naszej ofercie produkty mogą mieć postać kręgów, blach lub prętów. Dzięki temu każdy klient może znaleźć odpowiednie dla siebie rozwiązanie. Podczas produkcji stali dbamy o kontrolę jakości. Nie bez powodu obsługujemy klientów z całego świata. Posiadamy wieloletnie doświadczenie i oferujemy także profesjonalne doradztwo. Materiał może zostać dostarczony w dowolne miejsce. Proponujemy też usługi związane z obróbką stali. W każdym przypadku staramy się dopasować do wymagań naszych klientów. Serdecznie zapraszamy do kontaktu i współpracy z naszą firmą. Sprawdź ofertę Hempel Metals Polska na https://www.hempel-metals.pl/pl/